Proziaki i inne podkarpackie smaki

Wśród 22 inicjatyw dofinansowanych w ramach funduszy unijnych na rozwój obszarów wiejskich znalazł się projekt Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” pn. „Proziaki i inne podkarpackie smaki”.

28 czerwca w Supraślu Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Sebastian Łukaszewicz podpisał umowy wraz z partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW).

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” w partnerstwie z Gminą Suwałki zrealizuje w październiku zadanie związane z wyjazdem studyjnym na Podkarpacie mające na celu podniesienie wiedzy i kompetencji oraz wymianę doświadczeń osób zaangażowanych w integrację społeczności lokalnej, w aktywizację środowisk wiejskich, promowanie produktów lokalnych, a także wykorzystanie w pełni zasobów gospodarstw wiejskich oraz naturalnych produktów.  Dodatkowo zaplanowane w ramach przedsięwzięcia przeszkolenie przedstawicieli z różnych sektorów w zakresie komunikacji oraz animacji społeczności lokalnej pozwoli na szybszy rozwój obszarów wiejskich poprzez angażowanie w ten proces lokalnej społeczności oraz promowanie tworzenia sieci współpracy partnerskiej.

Podczas spotkania w Supraślu wicemarszałek zapewnił, że Zarząd Województwa Podlaskiego dołoży wszelkich starań, żeby KSOW dalej funkcjonował bez przeszkód i inwestował w obszary wiejskie.