Rajd rowerowy szlakiem August Velo na rozpoczęcie sezonu turystycznego 2023.

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” w dniu 1 maja 2023 roku zorganizowało rajd rowerowy szlakiem August Velo na rozpoczęcie sezonu turystycznego 2023. Wydarzenie to odbywa się cyklicznie od 2019 roku, w tym roku na trasie Studzieniczna – Białobrzegi. Dodatkowo związany jest z tegorocznymi obchodami 200 – lecia rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego oraz otwarciem nowej ścieżki rowerowej z MOR-em w Białobrzegach wzdłuż Kanału Augustowskiego, na którą środki pozyskała Gmina Augustów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w konkursie organizowanym przez nasze Stowarzyszenie.

Organizacja rajdu przysłużyła się promocji Województwa Podlaskiego jako obszaru bezpiecznego do przyjazdu i wypoczynku, przyczyniła się do wzrostu zainteresowania naszymi urokliwymi i niespotykanymi w innych regionach kraju walorami turystycznymi i przyrodniczymi, aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Była to doskonała forma promocji Kanału Augustowskiego jako najcenniejszego zabytku tej części województwa, uznanego za Pomnik Historii.

Jednym z uczestników rajdu był pan Adam Zdanowicz, twórca rowerów customowych będący ambasadorem Województwa Podlaskiego.

Partner Strategiczny Województwo Podlaskie https://podlaskie.eu/

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Podlaskiego.