Deklaracja dostępności.

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” www.lgd-kanal.augustow.pl

Data publikacji strony internetowej: 1.02.2025

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 31.03.2025

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

Dokłada się starań, aby na bieżąco usuwać stwierdzane bariery na stronie internetowej.
Oświadczenie sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail: biuro@lgd-kanal.augustow.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 669 693 280. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna

Biuro Stowarzyszenia mieści się w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Mickiewicza 1 w Augustowie. Wejście znajduje się od strony parkingu, z wydzielonym miejscem dla osoby z niepełnosprawnością. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Przed wejściem znajduje się informacja z numerem telefonu, która umożliwia powiadomienie pracownika biura o konieczności udzielenia wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej. Od ul. Kościelnej jest bramka, która prowadzi do wejścia z drugiej strony budynku i windy. Na parterze po wyjściu z windy znajduje się miejsce ze stolikiem, do którego przyjdą pracownicy po uprzednim kontakcie. Obok znajduje się toaleta przystosowana dla osoby z niepełnosprawnością. W budynku biura nie ma zamontowanych informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Do biura nie może wejść osoba z psem asystującym. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego oraz tłumacza alfabetu Braille´a dla osób niewidomych. Pracownicy biura LGD będą starać się zapewniać wsparcie każdej osobie ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu dostępności architektonicznej.

Przejdź do treści